J123F1A12VDC.36
CIT Relay and Switch
Producto No:
J123F1A12VDC.36
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
En stock : 2290
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 380VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J123F
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC