J123F1C48VDC.36
CIT Relay and Switch
Producto No:
J123F1C48VDC.36
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V
En stock : 967
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 380VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 7.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 6.4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J123F
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC