J1511CF12VDC.9
CIT Relay and Switch
Producto No:
J1511CF12VDC.9
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
En stock : 198
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 75 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC