J1512CF220VDC.9D
CIT Relay and Switch
Producto No:
J1512CF220VDC.9D
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 220V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 4.1 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 53.778 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 22 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Voltage 220VDC
Must Operate Voltage 165 VDC