J1512CT12VDC.9D
CIT Relay and Switch
Producto No:
J1512CT12VDC.9D
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
En stock : 135
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC