J1522CP24VDC
CIT Relay and Switch
Producto No:
J1522CP24VDC
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
En stock : 182
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC