J1522CT12VAC
CIT Relay and Switch
Producto No:
J1522CT12VAC
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 260.9 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 46 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series J152
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC