JC2AJ-DC24V
Panasonic Electric Works
Producto No:
JC2AJ-DC24V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 41.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 576 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JC
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC