JP60030-3CRA
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
JP60030-3CRA
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Quick Connect
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.813" Dia x 2.25" L (20.65mm x 57.15mm)
Series JP
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V