JR1AF-DC24V
Panasonic Electric Works
Producto No:
JR1AF-DC24V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.1 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JR
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC