JTV1AS-TMP-24V
Panasonic Electric Works
Producto No:
JTV1AS-TMP-24V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
En stock : 50
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 41.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 576 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JT-V
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC