JV1AF-12V
Panasonic Electric Works
Producto No:
JV1AF-12V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JV
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC