JV1AP-100V
Panasonic Electric Works
Producto No:
JV1AP-100V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 100V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 16.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 3 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series JV
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 100VDC
Must Operate Voltage 48 VDC