K11KAC-P14LCC0-2500
ODU
Producto No:
K11KAC-P14LCC0-2500
Fabricante:
ODU
Descripción:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C