K21LFC-P14LCC0-620S
ODU
Producto No:
K21LFC-P14LCC0-620S
Fabricante:
ODU
Descripción:
ODU MINI-SNAP RECPT, INLINE, STY
Guía del usuario
Cable Opening 0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C