Hogar / Ceramic Capacitors / KC355WD7LF474MH01L
minImg
KC355WD7LF474MH01L
Murata Electronics
Producto No:
KC355WD7LF474MH01L
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER .47UF 1KV X7T 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.201" W (6.10mm x 5.10mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KC3
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF