KMPC8245LZU300D
NXP USA Inc.
Producto No:
KMPC8245LZU300D
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
352-TBGA (35x35)
Descripción:
IC MPU MPC82XX 300MHZ 352TBGA
Guía del usuario
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC 603e
Speed 300MHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 352-TBGA (35x35)
Series MPC82xx
Package / Case 352-LBGA
Additional Interfaces I²C, I²O, PCI, UART
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers SDRAM
Voltage - I/O 3.3V