KPSE06F18-11SW
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE06F18-11SW
Descripción:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C