Hogar / Ceramic Capacitors / KRM55LR72E105KH01K
minImg
KRM55LR72E105KH01K
Murata Electronics
Producto No:
KRM55LR72E105KH01K
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 1UF 250V X7R SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series KRM
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF