L08054R7DEWTR\3
KYOCERA AVX
Producto No:
L08054R7DEWTR\3
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 4.7NH 750MA 100MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq 43 @ 450MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.04mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 4.7 nH
Series Accu-L®
Type Thin Film
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz