L08056R5DEWTR
KYOCERA AVX
Producto No:
L08056R5DEWTR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 6.5NH 600 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.04mm)
Tolerance ±0.5nH
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 6.5 nH