Hogar / White LED Lighting / L130-2580001400001
minImg
L130-2580001400001
Lumileds
Producto No:
L130-2580001400001
Fabricante:
Lumileds
Paquete:
3014
Descripción:
WHITE 3014 80CRI 2500K
Guía del usuario
Viewing Angle 116°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)
Current - Max 120mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 124 lm/W
Thermal Resistance of Package 35°C/W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 3014
Series LUXEON 3014
Package / Case 1206 (3014 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 23lm (Typ)