L16PLR10CORG
E-Switch
Producto No:
L16PLR10CORG
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
INCAND PANEL INDICATOR ORG 28V
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Orange
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Flat Top
Series L16
Type Incandescent
Voltage 28V
Mfr E-Switch
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 40mA
Lens Size 18.00mm Dia