L177SDBG25SOL2G
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
L177SDBG25SOL2G
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C