L17DAFRA15P
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
L17DAFRA15P
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
En stock : 569
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C