L17DAFRBA15PC309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
L17DAFRBA15PC309
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 5A
Product Status Active
Wire Gauge 0.050" (1.27mm) Dia Wire
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C