L17DBFRAA25S
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
L17DBFRAA25S
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C