Hogar / White LED Lighting / L1T2-5070000002800
minImg
L1T2-5070000002800
Lumileds
Producto No:
L1T2-5070000002800
Fabricante:
Lumileds
Descripción:
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD
Guía del usuario
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.083" (2.12mm)
Current - Max 1.5A
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 140 lm/W
Thermal Resistance of Package 3°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series LUXEON TX
Package / Case 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Flux @ 85°C, Current - Test 275lm (Typ)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -