L2C2-35801202E0900
Lumileds
Producto No:
L2C2-35801202E0900
Descripción:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 3500K
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Color White, Warm
Current - Test 200mA
Current - Max 400mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 16.00mm L x 19.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 139 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 962lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V