L4931ABD120
STMicroelectronics
Producto No:
L4931ABD120
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC REG LINEAR 12V 250MA 8SO
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1.6 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 64dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 7 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features -
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 250mA