L4931CV15
STMicroelectronics
Producto No:
L4931CV15
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-220
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 250MA TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 0.6 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V