L717SDA15POL2R210
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
L717SDA15POL2R210
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C