L78L15CD-TR
STMicroelectronics
Producto No:
L78L15CD-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 100MA 8SO
En stock : 3453
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5.5 mA
Voltage - Input (Max) 35V
PSRR 39dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features -
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V