LA070URD32LI0900
Littelfuse Inc.
Producto No:
LA070URD32LI0900
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE SQUARE 900A 700VAC RECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 170
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 900A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.874" L x 2.362" W x 2.598" H (47.60mm x 60.00mm x 66.00mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 700 VAC