LA100P1504TI
Littelfuse Inc.
Producto No:
LA100P1504TI
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 150A 1KVAC/750VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 150A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.500" Dia x 5.709" L (38.10mm x 145.00mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA100P
Voltage Rating - DC 750 VDC