LA130URD71LLI0315
Littelfuse Inc.
Producto No:
LA130URD71LLI0315
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE SQUARE 315A 1.3KVAC RECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 16
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 315A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.854" L x 2.008" W x 2.206" H (72.50mm x 51.00mm x 56.03mm)