LA15QS2504
Littelfuse Inc.
Producto No:
LA15QS2504
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 250A 150VAC/VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 250A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA15QS
Voltage Rating - DC 150 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 150 VAC