LA70Q1254
Littelfuse Inc.
Producto No:
LA70Q1254
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CRTRDGE 125A 700VAC/650VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 125A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.500" Dia x 2.843" L (38.10mm x 72.20mm)
Product Status Obsolete
Series LA70Q
Voltage Rating - DC 650 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 700 VAC