LAN02KR180J
Taiyo Yuden
Producto No:
LAN02KR180J
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 18UH 250MA 1.3 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 18 µH
Series LA, N Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 18MHz