LAN02KR1R2J
Taiyo Yuden
Producto No:
LAN02KR1R2J
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 480MA 350MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 210MHz