LAN02KR6R8J
Taiyo Yuden
Producto No:
LAN02KR6R8J
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 310MA 840MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 28MHz