LAR2D681MELA30
Nichicon
Producto No:
LAR2D681MELA30
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.75 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.625 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF