LAR2W121MELZ35
Nichicon
Producto No:
LAR2W121MELZ35
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 720 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.0296 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF