LB02KW01-12-BJ
NKK Switches
Producto No:
LB02KW01-12-BJ
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
INCAND PANEL INDICATOR WHITE 12V
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.10mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color White
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series LB
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 60mA
Lens Size 19.00mm Dia