LBC2016T3R3M
Taiyo Yuden
Producto No:
LBC2016T3R3M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0806 (2016 Metric)
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 410MA 270MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm
Inductance 3.3 µH
Series LB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz