LBH1608T5N6D
Taiyo Yuden
Producto No:
LBH1608T5N6D
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 5.6NH 750MA 50MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 14 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Inductance 5.6 nH
Series LB, H Type
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz