LBM2016T101JV
Taiyo Yuden
Producto No:
LBM2016T101JV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0806 (2016 Metric)
Descripción:
FIXED IND 100UH 80MA 10.4OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.4Ohm Max
Inductance 100 µH
Series LB, M Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz