LBR2012T1R0M
Taiyo Yuden
Producto No:
LBR2012T1R0M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1UH 400MA 91 MOHM SMD
En stock : 251607
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 91mOhm Max
Inductance 1 µH
Series LB, R Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz