LBR2012T4R7MV
Taiyo Yuden
Producto No:
LBR2012T4R7MV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 200MA 240MOHM SM
En stock : 5322
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 240mOhm
Inductance 4.7 µH
Series LB, R Type
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz