Panduit Corp
Producto No:
LCA2/0-56F-X
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 2/0AWG #5/16
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.7065
$10.7065
10
$10.41865
$104.1865
25
$10.1289
$253.2225
50
$9.83953
$491.9765
100
$9.550065
$955.0065
500
$9.260676
$4630.338
1000
$8.971287
$8971.287
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.130" (3.30mm) |
| Color | Black |
| Width - Outer Edges | 0.850" (21.59mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.450" (11.43mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Diameter - Ring ID | 0.340" (8.64mm) |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 2/0 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.580" (14.73mm) |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | - |
| Mfr | Panduit Corp |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCA2 |